top of page

Venetië op de Tefaf

  • 5 dagen geleden
  • 1 minuten om te lezen

bijdrage Michiel Plomp.




Op de TEFAF, de kunstbeurs bij Maastricht zijn weer tal van bijzondere Venetië-uitbeeldingen te vinden. Ik heb er vier geselecteerd.


Altijd fascinerend om het Canal Grande te zien vóór de bouw van het spoorwegstation, zoals op een schilderij van Gaspare Diziani (Charles Beddington Ltd). Op de plek van het huidige station stond eens de Santa Lucia-kerk (de kleine kerk rechts van het midden met de vlakke gevel). Dat het station ernaar vernoemd is wist ik tot mijn schande niet eens.  


Een andere kerk aan het Canal Grande die ook niet vaak vereeuwigd is, is de San Stae (Richard Green). We zien haar op een doek van Michele Marieschi. In dit geval trekken de vergulde gondels van Luigi Pio di Savoia, keizerlijk ambassadeur in Venetië de nodige aandacht.


Onverwacht is de weergave van de historische ballonvaart boven het Bacino di San Marco (Charles Beddington Ltd). Slechts enkele maanden na de eerste ballonvaart in Parijs in het najaar van 1783, vond er ook een plaats in Venetië, en wel op 15 april 1784. Francesco Guardi heeft met zijn karakteristieke, vluchtige tekenstijl het gebeuren vastgelegd vanuit de portico van de Dogana.


En tot slot geef ik nog een heel impressionistisch plaatje mee van de schildervirtuoos Giovanni Boldini, getiteld ‘De haven van Venetië’ (Bottegantica). We herkennen er de Riva degli Schiavoni. Tussen alle boten en rook is (direct links van rood-zwart-witte schoorsteen) de façade van de Chiesa della Pieta (de Vivaldikerk) te ontwaren. Is die kerk tegenwoordig witgepleisterd, hier heeft hij nog de bakstenen gevel.


De Tefaf is open tot en met 19 maart.



Opmerkingen


@2025 De Poorters van Venetië

bottom of page